Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 14:37
 
LÜKS YALIDA PKK PROPAGANDASI...
Adalar Belediyesi’nin teröre destek verdiğini bildiği halde imza günü düzenlediği, belediye başkanı Erdem Gül’ün bir gün önce kendisiyle görüştükten sonra, ‘’Tek Devlet’’ söylemine karşı çıktığı Eşber Yağmurdereli’den… DHKP-C’li Ebru Timtik için yapılan eylemelere de katılan Eşber Yağmurdereli’den…
ADALAR Haberi
LÜKS YALIDA PKK PROPAGANDASI...

Kınalıada’da denize sıfır yalısında bir taraftan viskisini yudumlarken öte tarafta terör örgütü tarafından kandırılan-kandırılacak olan gençleri daha fazla ajite etmek için konuşma metni hazırlıyordu. ‘’Bugün burada az görünsek de hepimiz biliyoruz ki dağlarda kalabalığız ve giderek daha da kalabalık olacağız.’’ Evet, bu cümle gayet oturaklı olmuştu. Derin bir nefes daha alarak, elinde tuttuğu viski dolu bardağa parmaklarıyla tıklayıp,  ''Kobanê'de, şu an burada, her yerde, kutsal dava için bedel ödeniyor. Özgürlük talebinin en büyük savunucusu Başkan Apo'dur. Onun özgürlüğünü savunuyoruz. Ve Başkan Apo aramıza geldiğinde, 'Hayatımızda ne kadar az devlet olursa o kadar özgür oluruz' diyecektir. Biz de bunun için mücadele ediyoruz" dedi. Konuşma metnini birkaç sloganla daha süsleyerek bitirdiğinde koltuğuna oturdu ve dalgaların huşu içinde yalısının duvarlarına çarparken çıkardığı sesleri dinledi. Artık viskisi de bittiğine göre kalkıp giyinerek HDP’nin Van mitingine gidebilirdi. 
Kendisinin bu lümpen yaşamını zamanında eleştirmiş olanlara ağızlarının payını vermiş ve hepsini susturmuştu. Haksızda sayılmazdı hani… Yalnızca o muydu lümpen yaşam süren?
Örneğin; HDP’li vekiller, demokrasi diyor, halka sormadan “öz yönetim” ilan ediyor, hem de savaş açtıkları TC’nin verdiği maaşı cebe indiriyorlardı.
HDP’li vekiller bir yandan devlet otoritesini reddedip, “Öz Yönetim” ilan ederken, diğer yandan meclis koridorlarında bu devletin milletvekili olarak dolaşıyorlardı.
HDP’li vekiller, kendi çocuklarını kolejlerde, özel üniversitelerde okuturken, sokaklarda terörize ettiği Kürt gençlerinin canına okuyorlardı.
HDP’li vekiller, kendi çocuklarını lüks hayatlar içerisinde yaşatırken, Kürt çocuklarını dağa gönderiyorlardı.
HDP’li vekillerin çocukları yaşarken, terör kurbanı çocuklar, toprağa gömülüyordu.
HDP’li vekiller, sözde “özgürlük”, “eşitlik” mavallarıyla Kürtleri sokağa kışkırtırken, kendi çocuklarıyla, Kürt militanlar arasındaki “eşitsizlik” gittikçe derinleşiyordu.  
HDP’li vekillerin kızları pahalı köpekleriyle poz verirken, Mardinkapı Mezarlığı’nda yaşayan yüzlerce kız çocuğu, ailesini mezarları sulayarak geçindiriyordu.


HDP’li Demirtaş, kendi çocuklarını el bebek gül bebek büyütürken, PKK’nın Suruç’ta katlettiği onca gencin “cesedini” siyasi malzeme olarak kullandıktan sonra beş yıldızlı otellerde havuz keyfi yapıyordu.
HDP’li vekiller, kendi çocuklarını gözü gibi korurken, Diyarbakır’da “zorla” dağa götürülen küçük yaşta çocukların anaların feryatları arasında, “utanmadan” kadın haklarından, kadına yönelik şiddetten söz ediyorlardı.
HDP’li vekiller, lüks evlerinde ailece keyif çatarken, Kobani’de eğittikleri militanlar Kürtlerin evlerine dalıyor, kafalarına keleş dayıyor, kadınlarına, kızlarına dokunuyordu.

HDP-PKK, en ballı dönemini yaşarken, güçlendikçe güçlenirken, herkesin “sopası”, herkesin “tetikçisi” olurken, Kürtler yoksullaştıkça yoksullaşıyor. Sadece Diyarbakır’da, dört yüzü aşkın esnaf, iflas bayrağı çekiyor. Evine ekmek götüremiyordu.

 

Evet, Eşber Yağmurdereli’den bahsediyorum. Yılmaz PKK savunucusu Eşber’den. Adalar Belediyesi’nin teröre destek verdiğini bildiği halde imza günü düzenlediği, belediye başkanı Erdem Gül’ün bir gün önce kendisiyle görüştükten sonra, ‘’Tek Devlet’’ söylemine karşı çıktığı Eşber Yağmurdereli’den… DHKP-C’li Ebru Timtik için yapılan eylemelere de katılan Eşber Yağmurdereli’den… Denize sıfır lüks yalısında viskisini yudumlarken dağdaki teröriste methiyeler dizen-Ölüm Oruçlarını destekleyen Eşber Yağmurdereli’den bahsediyorum ve buradan İçişleri Bakanı’na-onun Adalar mülki amiri olan Kaymakam’a sormak istiyorum:
Teröre destek verdiği mahkeme kararları ile de sabit olan ve halen yaptığı konuşmalarla teröre destek vermeye devam eden Eşber Yağmurdereli için, imza günü düzenleyen Adalar Belediyesi hakkında işlem yapacak mısınız?
‘’Tek Devlet’’ söylemine karşı çıkan ve 6-7 Eylül olayları için katliam diyerek, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu’ işleyen Adalar Belediyesi Başkanı Erdem Gül için bugüne kadar herhangi bir soruşturma açıldı mı?

Kaynak: Editör:
Etiketler: LÜKS, YALIDA, PKK, PROPAGANDASI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı