Haber Detayı
10 Ocak 2022 - Pazartesi 18:25
 
YAZILANLARI, SİZE ZAHMET SORGULAYIN!
İnsanın kendi cehaletinin farkında olması, gerçek bilgeliktir.
BAKIRKÖY Haberi
YAZILANLARI, SİZE ZAHMET SORGULAYIN!

Değerli okurlar; bugün Gazeteciler Günü… Gazetecilik çok zor bir meslektir. Hele de, ‘Düşünen İnsan’ heykeline bile tahammül edilmeyip akıl hastanesinin bahçesine konulduğu Bakırköy’de.

Yaptığınız haberlerde karşı tarafı suçlayan bir yazı kaleme almışsanız, sorgusuz infaz edilirsiniz ve yiyeceğiniz damga hazırdır, ‘’Satılık Kalem-Yandaş Basın’’

Sizlere buradan Gazeteciliğin tanımını yapmaya kalksam yaklaşık 10 sayfa tutar ve yazının sonunda ise çıkacak en net sonuç, “Geçimini gazetecilik faaliyetinden sağlayan herkes gazetecidir” tanımıdır.

Evet, yandaş basın ve satılık kalemler bu ülkenin kaderidir ama onlardan çok daha tehlikeli olan şey; partisinde yaşananları asla sorgulamayan, beyinlerini partilerine ipotek ettirmiş yandaş partililerdir. Örneğin, ‘’A’’ Partisini destekleyenler yalnızca A Haber’i izleyip ülkemizin güllük gülistanlık olduğunu zannederler. ‘’B’’ partisini destekleyenler ise sadece Halk Tv. yi izleyerek bittik-mahvolduk derler. Hiç kimse her iki kanalı da izleyerek muhakeme yapmazlar. Oysa gerçek, her iki kanalın da kendi yanlışlarını örtbas ederek izleyicilerine sadece duymak istediklerinizi verdikleridir.

Bakın bu konuda sizlere Bakırköy’den iki haber örneği vereceğim.

 

HALK TV.: CHP'Lİ BELEDİYEDEN HİZMET DERSİ

 

Göreve geldiği günden bu yana, Bakırköy’de sosyal sorumluluk projeleriyle ülke gündemine damga vuran Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, diğer belediyelerin seçmenleri tarafından örnek gösterilmeye devam ediyor. Özellikle park alanlarını 300 bin metrekare büyüterek, mevcut park sayısını artıran başkan Kerimoğlu bununla da yetinmedi. Yeni açtığı kreşleri, öğrenciler için ücretsiz kursları, ücretsiz sağlık hizmetleri, her gün 3000 ihtiyaç sahibine yemek dağıtan Aşevi, milli günlerde halka yaşattığı muhteşem coşkuyu ve hayata geçirdiği diğer onlarca hizmeti sayesinde Bakırköy Belediyesi, CHP’nin en gözde belediyesi olma başarısını elde etti.

2022 yılında da aynı başarıları devam ettirmek için büyük çaba sarfeden Başkan Kerimoğlu, başta yeni belediye binası olmak üzere, evlendirme dairesini de Bakırköy Halkının hizmetine sunmakta kesin kararlı. Bakırköy Cumartesi Pazarı olarak bilinen ve Osmaniye Mahallesinde yapımı devam eden Halk Pazarını da 2022’de hizmete açacak olan Kerimoğlu, Harbiye Açık Hava Konser Alanının benzerini Kültürün Başkenti olarak da bilinen Bakırköy’de  halkın hizmetine sunmak için şimdiden kolları sıvadı. Bakırköy’ün en büyük sorunlarından biri olan otopark meselesini çözmek için ise, Zeytinlik Mahallesinde bulunan ve daha önce halk pazarı olarak hizmete açılan ama amacından uzaklaşan yeri yıkıp, burayı beş katlı otopark ve üstü kültür merkezi olacak şekilde 2022 sonuna kadar yetiştirecek olan başkan Kerimoğlu, hizmetlere doymayacak gibi görünüyor.

Ne diyelim; kısıtlı bütçesine ve her türlü baskılara rağmen Bakırköy Belediyesinin başkanı Kerimoğlu’nun, laf değil iş üreten gayretleri, inşallah diğer belediye başkanlarına da örnek olur.

 

A HABER: CHP'Lİ BELEDİYE SINIFTA KALDI.

 

Göreve geldiği 2014 yılından bugüne ortaya hiçbir proje koyamayan belediye başkanı sayın Kerimoğlu yüzünden halk artık isyan etme noktasına geldi. Yaklaşık 8 yıldır görevde olan ve Bakırköy’e tek bir çivi dahi çakmayan sayın Kerimoğlu:

Mevcut Kreş-Park ve binaların isimlerini değiştirip sanki yenilermiş gibi gösterip tekrardan açılışlarını yaptı.

Yeşilköy Huzurevini yok pahasına Kızılay’a devretti.

Cumhuriyet Meydanının ismini Tarık Akan Meydanı olarak değiştirmek isteyerek sanatçının cumhuriyetten daha büyük olduğu algısını yaratmak istedi.

AK Partili belediyelerin cami-yurt işlerine soyunmasını Laiklik karşıtlığı olarak gördü ama kendisi cemevi yaptırarak, ‘’yok aslında birbirimizden farkımız’’ mesajını verdi.

Yüzlerce işçiyi ekonomik sebepler göstererek işten atıp yerlerine kendi yandaşlarını doldurarak, belediyeyi büyük maddi kayıplara uğrattı.

Makamında işçiye saldırarak, Bakırköyspor tesislerinde işletmeciye saldırarak, korku imparatorluğu kurmak istedi.

10 Dev Proje yaptık dedi ama sadece biri gerçek çıkınca, istesek diğer dokuzunu da gerçekleştirebilirdik diyerek halkla adeta alay etti.

Bakırköy Belediye binası inşaatını iki yılda bitirme sözü verdi fakat olmayınca iki yılın sonunda önce, ‘’valilikle ortak bitireceğiz’’ dedi, sonra ‘’İBB ile ortak yapacağız’’ dedi. 5 yıldır inşaat halinde olan binanın tamamlanması için kimse yanaşmayınca en son kendi imkânlarıyla binayı bitirme kararı aldı.

Her fırsatta sanattan-sanatçıdan-kültür başkenti olmaktan dem vurup, Bakırköy Kent Müzesinde keşkek partisi-vücut yağlarını eritme etkinlikleri yapıp, Leyla Gencer Opera Merkezinde arabesk müzik konserleri düzenleyerek sanata zulüm yaptı.

Maaşlarını alamadıkları için eylem yapan belediye çalışanlarını destekleyerek ne mesajı verdi onu bende anlayamadım vallahi…

 

Şimdi CHP'li okurlar sorgusuz sualsiz birinci habere inanırlarken, Muhalifler ise ikinci habere inanacaklar. Doğruyu sorgulamadan....

Sokrates’e göre insan, yaşadığı hayatı ve bu hayatın temel değerlerini sorgulamalıdır. Ona göre sorgulanmamış bir hayat yaşanmaya değmez.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: YAZILANLARI,, SİZE, ZAHMET, SORGULAYIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı