Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 18:01
 
TARIK AKAN KÜLTÜR ŞELALESİ...
Bakırköy Belediyesi hizmetlere doymuyor
BAKIRKÖY Haberi
TARIK AKAN KÜLTÜR ŞELALESİ...

Öncelikle tüm Bakırköylülerden özür dileyerek bugünkü kısa yazıma başlamak istiyorum. Özür diliyorum çünkü bunca zamandır, ‘’Bakırköy’e tek bir yatırım yapmadınız’’ diye Bakırköy Belediyesini insafsızca eleştirmiştim. Oysa nereden bilebilirdim ki, Bakırköy Belediyesi sosyal yardımlarını gözümüze soka soka yaparken, projelerini ise gizli gerçekleştirdiğini!

 

Varan 1- Ataköy 2-5-6 mahallesinde bulunan, Tarık Akan Kültür Şelalesi. Zaman zaman su sıkıntısı yaşanan ilçemizde meğerse belediyemiz bizden habersiz muhteşem bir şelale açmış. İnanmıyorsunuz değil mi! İlk duyduğumda bende inanamamıştım ama görüntüleri izleyince mutluluktan gözyaşlarına boğuldum.  Artık, yazları kültür merkezi olarak kullanılan yer, yağmurlu günlerde şelale olarak Bakırköy halkına hizmet veriyor.

 

 

Varan 2- Aşağıda resimlerini gördüğünüz yer belediye kreşi. Mini mini çocuklara daha küçük yaşta hayatın gerçeklerini öğretmek adına; terkedilmiş-viraneye dönüşmüş yer nasıl olmalı, bahçede fare ölüsü varsa ne yapmalı adlı uygulamalı dersler veriliyor.

 

 

Varan 3- Yine aşağıdaki resimler Cumartesi Pazarı’na ait. Sokaklar işgal edilerek kurulan pazarda asıl amaç; işgal sırasında olası deprem-yangın ve diğer acil durumlar yaşanması halinde, vatandaşların güvenli bölgelere kaçabilmek için strateji geliştirmelerini-çıkış yolları keşfedebilmelerini teşvik etmek…

 

 

Varan 4-5-6-7-8-….100- Beklenen İstanbul depremi yüzünden her gün Alfred Hitchcock’un korku filmlerini ruhumuzda yaşayalım, hangi din mensubu olursak olalım hayatta kalabilmek için Tanrı’ya dua etmeyi bırakmayalım diye Kentsel Dönüşüm’ü geciktirme projesini ve diğer muhteşem projeleri yazmıyorum bile…

Hadi nankörlük yapmayın ve sizde sayın Bülent Kerimoğlu'ndan özür dileyin.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: TARIK, AKAN, KÜLTÜR, ŞELALESİ...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı