Haber Detayı
29 Kasım 2021 - Pazartesi 12:32
 
MHP İSTANBUL’DA BU DEFA BAŞARACAK MI?
İstanbul’da 2023 genel seçimlerinde sandıktan kimin çıkacağı, şimdiden büyük merak konusu. Tüm Türkiye’nin ortak fikri ise, "İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanır"
GÜNDEM Haberi
MHP İSTANBUL’DA BU DEFA BAŞARACAK MI?

Avrupa ve Asya kıtasını birleştiren İstanbul, yalnızca tarihsel ve kültürel zenginliği ile değil, aynı zamanda Türk ekonomisinin-siyasetinin merkezi olmasıyla da hayati önemde.

20 milyon kişiye ev sahipliği yapan İstanbul, 2023 yılında gerçekleşecek genel seçimlerde, bir kez daha ülkenin kaderini tayin edecek. Türkiye'deki 57 milyon 58 bin kayıtlı seçmenin yaklaşık 11 milyonu İstanbul’da yaşıyor. Yalnızca bu bile, İstanbul’daki sandıklardan çıkacak sonucun seçimin galibini büyük oranda belirleyeceğini gösteriyor. Ama daha da önemlisi, İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanmış olacak.

 

PEKİ, MHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI 2023 SEÇİMLERİNE NASIL HAZIRLANIYOR?

 

Gördüğümüz-duyduğumuz-okuduğumuz-bildiğimiz kadarıyla söyleyeyim, şimdilik, ‘’Hıdırlar bizi ağırlar, biz Hıdırları’’ dan öte bir seçim çalışması yok.

Millete gitmeden, meydana inmeden yapılan çalışmalar daima güdük kalmaya mahkûmdurlar. Otel restoranlarında aynı parti mensuplarınca yapılan kahvaltının, yenilen yemeğin siyaseten hiçbir getirisinin olmadığını 20 yıldır İstanbul’da yaşıyor ve görüyoruz.

Lafı çok daha fazla uzatmadan, 2023 genel seçimlerinde partisi adına başarı bekleyen il başkanının acilen yapması gerekenleri aşağıya bırakayım.

Başarılı İl Başkanı:

İstanbul’dan seçilmiş vekillerini bir araya getirip, onlarla her tür eleştiriyi göze alarak sokağa inebilendir.

Şayet mesele ‘beka’ meselesiyse, Ülkücü’den daha makbulü, daha uygunu, daha gözü karası olmadığını halka anlatabilendir.

Diğer partilerin liderlerini eleştirmeden, kavgacı görüntüsü vermeden kendi doğrularını vatandaşlara anlatabilendir.

Semt pazarını dolaşıp, pazarcının ve vatandaşın dertlerini dinleyebilendir.

Semt kahvesinde vatandaşlarla oturup sohbet edebilendir.

Lise-üniversite öğrencilerinin ayağına gidip onlara derslerini, sınavlarını soran, geleceğe dair beklentileri nedir, öğrenendir.

Bir tarafta maddi zorluklarla boğuşurken, öte tarafta partilerinin alacağı oyları daha da artırmak için mücadele eden gençlerini sahipsiz bırakmayarak ziyaret edip, onların dertleriyle dertlenendir.

Kültür-sanat-bilim etkinliklerine katılan, destek veren, kendine zaman yaratarak tiyatroya-konsere-sinemaya gidendir.

39 ilçesine hakim olmak adına, her ilçe teşkilatının ne durumda olduğunu-etkin çalışma yapıp yapmadığını kontrol edendir.

Partisine gönül vermiş, en güzel yıllarını partisi için cezaevlerinde geçirmiş büyüklerini ziyaret edip, bir bardak çay eşliğinde gündeme dair sohbet eden, fikir alışverişinde bulunandır.

İstanbul’un 782 mahallesinden herhangi birinin muhtarına uğrayıp hasbihal edendir.

İstanbul’un varoşlarına gidip oralarda yaşayan halkın dertlerine derman arayandır.

Sağlık çalışanları başta olmak üzere kamu görevlilerinin yaşadıkları sorunları dinlemek için onları ziyaret edendir.

İstanbul’un nabzını ellerinde tutan yerel basını el üstünde tutandır.

İcraatlarını eleştirdiği muhalefetin mağdurlarına bir tas sıcak çorbayla ulaşıp, ‘sizin yanınızdayız’ diyerek güven verendir.

‘’Kadına Şiddeti’’ protesto etmek adına ortaya bir eylem koyarak, Türk Kadınına destek verendir.

Aç-susuz sokak hayvanlarının çaresizliğine el uzatandır.

Partisi iktidar olduğunda Mülteci Sorununu kökünden çözeceklerinin garantisini verendir.

…………………………..

Zaman, sizlere bahşedilen koltuklarda yan gelip yatma zamanı değildir. Eğer İstanbul’u MHP’nin güvenli ellerine teslim edeceksiniz, ''Milliyetçi” bir parti olarak İstanbul’u ve Türkiye’yi yönetmeye hazır, vatanı ve milleti için her türlü zorluğu göze almış, kutlu davaya gönül vermiş “Ülkücü” adaylarınızı da belirleyip yanınıza alarak, bir an önce millete gidin-meydanlara inin.

Aksi halde 20 yıldır yaptığınız gibi İstanbul’u yine muhaliflere teslim edersiniz. Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin seçimlerde yüzünü güldürmek de, ahını almakta sizin ellerinizde…

 

"Eğer genel seçim sonuçlarına bir kez bakacaksan, sadece İstanbul’a bak yeter." Sözünü sizlere bir kez daha hatırlatırım.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: MHP, İSTANBUL’DA, BU, DEFA, BAŞARACAK, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı