Haber Detayı
06 Kasım 2021 - Cumartesi 12:45
 
MEĞER BEN FAŞİSTMİŞİM, HABERİM YOK
BAKIRKÖY Haberi
MEĞER BEN FAŞİSTMİŞİM, HABERİM YOK

Değerli okurlar; aslında Bakırköy gündemi çok yoğundu ama son yaptığım haberden dolayı iki gündür beni faşist olmakla suçlayan bazı Belediye İş Sendikası üyelerine iki çift laf etmeden geçmeyeceğim.

Evet Beyler Ben Faşistim:

DİSK üyesi oldukları için işten atılan iki gariban işçiye, sendika ayrımı yapmadan niye sahip çıkmıyorsunuz, işe geri alınmaları için neden ortak eylem düzenlemiyorsunuz dedim.

Evet Beyler Ben Faşistim:

Makamlarınızda oturup ejder meyvesi yerken, brüt 5 Tl. yemek ücretine, 8 saat ayakta sokakları süpüren emekçinin ve yine 8 saat ayakta güvenliği sağlayan güvenlikçinin maaşının, masa başında mesai saatinin dolmasını bekleyen-bankamatik çalışanın maaşıyla aynı olmasına siz susup seyirci kalırken ben yazdım.

Evet Beyler Ben Faşistim:

Dağda, şehirde, sokakta polisime-askerime kurşun sıkan terör örgütü sempatizanlarını grev çadırlarında ağırlayan Belediye İş’e, bu ilgi-alakanız nedendir diye sordum.

Evet Beyler Ben Faşistim:

İşçilerin ödedikleri aidatlar sayesinde 25 bin Tl maaş alarak işçi temsilcisi olunmaz. Bakırköy’de en yüksek işçi maaşı ne kadarsa, işçi temsilcileri-şube başkanları sizde o kadar maaş alınki devrimci olduğunuz anlaşılsın dedim.

Herşeyin doğrusunu istiyorsunuz madem, o zaman faşistliğime devam edeyim. HDP kuyrukçuluğu yaparak solcu-sosyalist olunmaz. Hele hele sendikacı asla olunmaz.

Bakın belediye başkanı Bülent Kerimoğlu dün size, niye Ankara’yı adres gösterdi biliyor musunuz? Elbette bal gibi biliyorsunuz ama ben yine de yazayım. Bu ülkede son iki yılda elektrik-doğalgaz-su-kiralar yüzde 200 lere çıktı. İki yıl önce 1000 dolara denk gelen maaş alırken, şimdi maaşlarınız yanlış ekonomik politikalar yüzünden 400 dolara düştü ama yapılan zamlara karşı çıkacak yüreğiniz olmadığı için ilçe belediyelerinde küçük şovlara tamah ediyorsunuz. İzmir’den Bakırköy’e 10 otobüs emekçi getirteceğinize, ( Gerçi o bilgi de yalan 10 otobüs 450 kişi eder ama meydanda toplam işçi sayısı 300’ü geçmedi) Ankara’ya iki otobüsle çıkarma yapsaydınız, hem işçilerin hemde açlık sınırında yaşam mücadelesi veren Türk Milletinin hayrına bir iş yapmış olurdunuz. Yukarıda da dediğim gibi, buna yüreğiniz yetmezzzzzzzz… Bakın ben tek başıma protesto için İstanbul'dan Ankara'ya gittim. Hemde 430 km. yol yürüyerek.

Siz sendikacılar ne haktan, ne de HALK’tan yanasınız. Lüks içinde yaşayabilmeniz için, biraz daha fazla aidat kapabilmenin peşindesiniz ve evet beyler bende faşistim.

Sosyal medyasında doğum yerini Tunceli yerine Dersim yazan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaktan bile imtina eden Belediye İş şube başkanı Savaş Doğan, eğer işçi olsam ve bilsem ki senin sendikana üye olursam çalıştığım işyerinden yüzde bin zam alacağım, vallahi de kabul etmem-billahi de kabul etmem.

Aklımdayken yazayım, Bakırköy’ün her tarafına birileri tarafından hazırlatıp astırılan o pankartlar da çok komik olmuş. Pankartların benzeri İstanbul Caddesi ve İncirli caddesinde de asılı…

Bakırköy Belediye Başkanı meclis salonunda yaptığı konuşmasında KHK’lı işçilere yüzde 10 zam yapacağının müjdesini vermiş! Sayın başkan, asgari ücret Aralık ayında zaten 3600 tl olacak. Acaba siz söz verdiğiniz yüzde 10 zammı, açıklanacak olan asgari ücretin üzerine mi ekleyerek mi vereceksiniz? Yine konuşmanızda, 2000’den fazla çalışanınız olduğunu söylemişsiniz ama 30 Eylül 2021 tarihinde yapmış olduğunuz Maaş ve Promosyon ihalesinde 1692 çalışanınız olduğu gözüküyor. İki ayda 400 kişi daha mı işe aldınız? Yardımcınız tarafından iş akdi sona erdirilen iki temizlik onbaşısını tekrar işe almayı düşünüyor musunuz?

 

Ne Mutlu Türküm Diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun manevi kızı Sabiha Gökçen’i bir kez daha minnetle-şükranla anıyorum.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: MEĞER, BEN, FAŞİSTMİŞİM,, HABERİM, YOK,
Yorumlar
Haber Yazılımı