Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 11:35
 
MANSUR YAVAŞ'IN ENSESİNDE DEĞİL, YANINDA OLALIM.
Uyanda bak düştüğümüz hallara BAŞBUĞUM...
GÜNDEM Haberi
MANSUR YAVAŞ'IN ENSESİNDE DEĞİL, YANINDA OLALIM.

Son günlerin en önemli gündemi, Ülkücülük MHP’de Olur ve Mansur Yavaş’dı. Cennet Mekan Başbuğ zamanında Türk Milliyetçilerini bir araya getiren-kaynaştıran; Erciyes Zafer Kurultay’ı başta olmak üzere, Andımız yas……………………………………………………………………………………….kısaca, sizlerin de çok iyi bildiği ve dillendiremediği Rahmetli Başbuğ’un yıllar içinde ülkücülere miras bıraktığı ne kadar değerimiz varsa hepsi yasak. MHP Tüzüğü Sayfa-18-19. ‘’Milliyetçi Hareket Partisi; her insanın insan olması sıfatından kaynaklanan, şahıslara bağlı, dokunulmaz, devredilmez ve vazgeçilmez niteliklere sahip temel hak ve özgürlükleri bulunduğuna; bu hakların ve bunları diğer insanlarla eşit ölçüde kullanma yetki ve özgürlüğünün kutsallığına inanır.’’ Diyor. Tek Adam Sistemine karşı da Rahmetli Başbuğ’un parti tüzüğünde ne dediğini bakalım; ''MHP, çok partili, laik demokratik parlamenter sistemi benimser ve savunur.

 

Gelelim haber başlığımıza, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, millî tarihimizin yetiştirdiği büyük “Türk Milliyetçisi” Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı olduğuna inandığım, milliyetçiliğinden asla ödün vermeyen Mansur Yavaş’a karşı, kin ve nefret dolu söylemleri-tehditleri bir türlü anlamış değilim. Sayın genel başkanımızın Mansur Yavaş konusunda yanlış bilgilendirildiğini düşünenlerdenim.

 

Mansur Yavaş, kendisini Türk Milleti’nin bir ferdi hisseden, tarihimize ve değerlerimize sahip çıkan, ahde vefa sahibi, millete çalmadan, çırpmadan, hak ve hukuk çerçevesi içinde, elindeki bütün imkân ve şartları kullanarak, yılmadan, usanmadan, yabancıların veya bir takım çıkar guruplarının emellerine alet olmadan, tembelliğe kaçmadan hizmet eden, millî menfaatleri şahsî menfaatlerinin üzerinde tutan Türk Milliyetçisidir.

 

Mansur Yavaş, bu ülkede son yıllarda Milliyetçilik ve Ülkücülük yükselen değer olmayı az da olsa başarabilmişse, bunda en büyük pay sahibidir.

 

Mesela Anket şirketlerine rica edelim, tüm ülkede vatandaşlara şu soruyu sorsunlar, ‘’Mansur Yavaş Sizce Milliyetçi midir?’’ Anketten çıkacak cevabı hepimiz iyi biliyoruz beyler-bayanlar.

 

Mansur Yavaş, göreve geldiği günden itibaren aşağıda bir kısmını yazabildiğim icraatlarıyla Türk Milletinin gönlüne taht kurdu.

Haydi gelin hep birlikte Türk Milliyetçisi Mansur Yavaş’ın ensesinde değil yanında olalım.

 

– T.C. tabelası geri geldi.
– 7 alt geçit tamamladı (Fruko köprülü kavşağı devam ediyor).
– Yalnızca sokağa çıkma yasağı döneminde 110 bin ton asfalt serdi.
– Tüm ihaleleri canlı yayınladı.
– İthal ağacı yasakladı, yerli ağaç ve çiçekle kenti donattı.
– Köylerde suyu ucuzlattı, öğrenci evlerinde suya yüzde 50 indirim yaptı.
– Kış aylarında öğrencilere çorba dağıttı.
– 60 TL'ye 200 bin kişilik abonman ile en ucuz öğrenci ulaşımlarından birini sağladı. Ulaşımı zor kampüslere ekspres hat koydurdu. Sorunlu kampüslere ücretsiz ring otobüsleri tahsis etti.
– Ankara genelinde asbestli boruları değiştirmeye başladı. Polatlı'ya Gerede suyunun götürülmesi için ihale sürecini tamamladı. 25 yıldır ihmal edilen onlarca bölgede su alt yapı çalışmaları yaptı.
– Metro ve otobüslerde cep bilet uygulamasını başlattı. Özel halk otobüsleri ANKARAKART'a geçti.
– 1 yılda 1.4 milyar tasarruf etti; bunun 1.1 milyarı ile geçmiş dönem borçlarını ödedi.
– Pandemi döneminde Ankara'da kimse aç ve açıkta bırakılmadı. 500 bin kişiye ulaşıldı.
– AOÇ arazisini kiralayıp üretime başladı.
– Sözleşmeli üreticilik projesine başlayıp hibe tohum desteği sağladı. Ürünler için alım garantisi vererek tarım hamlesini başlattı.
– Belediyeye ait arazilerde üretime başladı; üretilen ürünleri sosyal yardım alan ailelere dağıttı.
– 53.6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin ilk etap çalışmalarına başladı. Başkent, ilk bisiklet yoluna kavuştu.
– Asfalt katılım payı şerhlerini kaldırdı.
– 30 Ağustos Zafer Parkı'nı kente kazandırdı.
– Başkent Mobil, Muhtar Mobil ve ABB TV'yi faaliyete geçirerek Belediye ile vatandaş arasında teknolojik köprüler kurdu.
– Ulus Projesi için çalışmalara başladı.
– Mamak hafif raylı sistemler proje ihalesini tamamladı.

 

H. Murat Başbay

Kaynak: Editör:
Etiketler: MANSUR, YAVAŞ'IN, ENSESİNDE, DEĞİL,, YANINDA, OLALIM.,
Yorumlar
Haber Yazılımı