Haber Detayı
15 Eylül 2021 - Çarşamba 12:46
 
HAYALLER MALDİVLER, GERÇEKLER ADALAR...
ADALAR Haberi
HAYALLER MALDİVLER, GERÇEKLER ADALAR...

Değerli Adalılar; siz okurlarımdan biri gönderdiği yorumda, artık daha fazla şarkı sözü-şiir paylaşmamı rica etmiş. Bugün o okurum için, ‘Canısından Can’a’ başlıklı bir şarkı sözü paylaşarak yazıma başlamak istiyorum.(Sözleri, Ahmet Kaya’nın ‘’Adı Bahtiyar’’ şarkısından arakladım affola…)

 

Rastlardım Taraf’ta yalan haber yazarken
Kadeh tokuştururken yahut maklube yerken

Enis abiyle konuşur ihanet planı yapardı
MİT Tırları haberini gizlice hazırlarken

 

Ankara doğumluymuş adı Can Dündar
BND ajanıymış öğrendiğim kadar
Terk ediyor ülkeyi gül yüzlü Can Dündar
Bende gelirim Ekim’e olmasa Kasım’a kadar
 

Beni İTİRAFÇI oldum o kaldı içerde
Çok sonra duydum ki Berlin’de sürgünde


Ne yazsa ne çizse üstüne gitmemişler
Diplomat pasaportuyla Almanya’ya göndermişler

 

Eh, bu kadar şarkı sözü yeter, artık yazımıza başlayabiliriz. Kınalıada Mahallesi, 105 ada, 1 parsel sayılı tamamı Hazineye ait taşınmazın 7.560,00-m²'lik kısmı üzerine "Yazlık Turistik Tesis Alanı" yapılmak suretiyle işgal edildiği hem KAYMAKAMLIK, hemde BELEDİYE tarafından bilinmektedir. Yerinde keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmış olan işgalli alanın, yazlık turistik tesis alan olarak kullanıldığı, 7.560 m² lik alanın yaklaşık yarısının ağaçlık olduğu, bu kısmın işgalciler tarafından faydalı alan olarak kullanılmasının beklenemeyeceği, işgal alanının tamamında imalatlar bulunduğu, şezlong koyma alanı 2.000 m² olduğu, işgal alanının tespit ve uydu görüntüleri üzerinden yapılan ölçüme göre tespit krokisiyle aynı bulunduğu görüldüğü halde neden kimse kılını kıpırdatmamaktadır?

Bu alanın, hangi nedenlerden dolayı işgalden kurtarılıp halkın ücretsiz kullanımına açılması bir yana, daha da fazla yapılaşmasına göz yumulmaktadır?

Yine aynı yerle bitişik kısımda, doğal sit alanı olarak geçen 2.3 hektarlık ormanlık alanla ilgili, üzerinde yapılaşmaya gidileceği söylentileri vardır. Çınar B tipi mesire yeri D bölümü olarak geçen bu alanın kiracısı var mıdır? Eğer varsa, bu alanla ilgili Orman İşletme Müdürlüğü gerekli denetimleri yapıyor mu?

Burayla ilgili mevcut belgeleri-resimleri de içeren yazımı daha sonra detaylı yazacağım.

 

Dün Ada Gazetesinde ortaya atılan iddia, büyük ihtimalle umursamaz yöneticiler tarafından her zaman ki gibi gözardı edilecektir. Haberde, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Burgazadası’ndaki 1. Derece Doğal Sit alanı olan Madam Martha Koyu’nun açık artırma yoluyla ihalesine Adalar Belediyesine ait Personel LTD. ŞTİ’nin de katılarak, kıyı talanına ortak olacağı ortaya çıktı. Aynı haberin devamında ise, Adalar Belediyesinin ihaleyi kazandığı takdirde yeri Adalar Belediyesi Meclisi’ndeki Burgazadalı CHP Meclis üyesine vereceği ve bu CHP üyesinin yeri işleteceği öne sürülüyordu. Hatırlarsanız eğer; Adalar Belediyesinin “2020 Yılı Gelir Gider Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı”, meclis toplantısında 2. kez oy çokluğu ile reddedilmişti.

Aklıma takılan deli sorular;

Acaba, Adalar Belediyesi burayı alıp siyasi rüşvet için mi kullanacaktı?

Acaba, red oyu verenler arasında, haberde adı geçen Burgazadalı meclis üyesi de var mıydı?

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAYALLER, MALDİVLER,, GERÇEKLER, ADALAR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı