Haber Detayı
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 18:26
 
CHP'Lİ BELEDİYEDEN BASINA SANSÜR...
ADALAR Haberi
CHP'Lİ BELEDİYEDEN BASINA SANSÜR...

Adalar Belediye Meclisi bugün, 5393 sayılı Kanunun 23 üncü maddesi gereğince, kesin hesabın reddine ilişkin Meclis kararını yeniden görüşmek üzere tüm Meclis üyelerinin katılımıyla toplandı.

Toplantının detaylarını yazmadan önce; CHP Genel Merkezinin sizlere seve seve kabul ettirdiği, çakma Adalı-çakma Atatürkçülerin oylarını da alarak atama belediye başkanı seçilen Erdem Gül ve son icraatı hakkında birkaç kelam edeceğim.

Sözde Atatürkçü, (İstiklal Marşı Düşmanı-Tek Devlet Karşıtı), Basın Özgürlüğü Savunucusu ve Demokrasi Havarisi Erdem Gül, bugün yapılan belediye meclis toplantısında basının fotoğraf çekmesini yasaklamış. Evet, yanlış okumadınız; halkın da iştirak ettiği meclis salonunda FOTOĞRAF çekmek ya-sak-mış

Tabi ben bu yasadışı-hukuksuz-dikta rejimini çağrıştıran uygulamayı bilmediğimden dolayı tam fotoğraf çekeyim derken, Belediye güvenlik personeli tarafından engellendim. Kendilerine sebebini sorduğumda, böyle talimat aldıklarını söylediler. Oturum bittiğinde konuyu bu defa demokrasi aşığı olduğunu iddia eden belediye başkanı Erdem Gül’e sordum. O da bana, ‘’FOTOĞRAF’’ çekilirken arkadaşların dikkati dağılıyor. Eğer isterseniz benim fotoğrafımı çekin’’ diyerek, adeta alaylı bir yaklaşım sergiledi. Ben ‘’TESTERE’’ filminin karakterini haberleştirecek olsam elbette bu teklife sıcak bakardım ama 7 cesur meclis üyesinin duruşunu haberleştireceğimden dolayı tabi ki kabul etmedim. Sayın Gül, kin ve nefret dolu sansürünüzü de alıp artık Adalardan gidin lütfen.

Bu arada orada bulunan ve CHP Adalar ilçe yönetiminde görevli Fırat Küfeci, şahsıma ‘’Yalan haber yaparsanız böyle olur işte’’ gibi saçma sapan sözler sarfederek uzaklaştı.

Fırat Küfeci, sen Ataşehir Belediyesi personeli değil misin? Eğer oranın elamanıysan, mesai saatinde Adalar’da ne işin var? Sende mi bankamatik çalışansın? CHP’de emekten-alınterinden anladığınız bu mu? Sosyal medyanda da senin gibi düşünmeyen partililerini, ‘’ KAHPELİKLE, BUKELAMUN OLMAKLA VE HAİNLİKLE’’ suçlamış, ‘sokakta nasıl gezeceksiniz’’ diye tehdit etmişsin. Örgütten sorumlusun ama örgüt terbiyesi-ahlakı almamışsın. Demek ki CHP’nin yeni yüzleri artık sen ve senin gibiler…

Çok yakında, ‘’Adalar CHP İlçe Merkezi için vasıflı yöneticiler aranıyor’’ ilanlarını görürsek hiç şaşırmam.

CHP Adalar İlçe Yöneticisinin Paylaşımları

 

Neyse, belediye meclisinde kesin bütçe ile ilgili Erdem GÜL konuşma yaptı ve “Meclis tabii ki hür iradesiyle kararını verecektir. Bütçesi kabul edilen, faaliyeti kabul edilen bir belediyede kesin hesabın reddi bizim meclisimiz açısından istenmeyen yasal sonuçlar doğurabilir. Çünkü Belediye Meclisi halka hesap verecek bir mercidir. Dolayısıyla Meclisimiz yasada sıkıntılı bir konuda ısrar etmemelidir. Elbette hür iradeye ipotek koymak gibi bir niyetimiz yok. Usul, esas, yasa, mevzuat çerçevesinde hareket etmeye hepimiz mecburuz” dedi ve “Meclis kendi varlığını sona erdirecek bir girişim içinde olmamalıdır” vurgusunu tekrarlayarak, Meclis üyesi olarak alınan kararlarda halka hesap verme sorumluluğuna dikkat çekti.

Daha sonra, “2020 Yılı Gelir Gider Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı” görüşmelerine başlandı. Komisyon raporundaki cetveller okunarak yapılan oylama sonucunda, Erdem GÜL (CHP), Engin ÇELİK (CHP), Haluk Salih DERMAN (CHP), Rıza ÇİFTÇİOĞLU (CHP), Metin ÖNAL (CHP) kabul oyu kullandı. M. Dündar TIRAŞ (CHP), Nesrin KARANFİL (CHP), Fatma BUCAK (CHP), İsmail Hakkı DURMUŞ (AKP), Kemal TÜRKYILMAZ (AKP), Nesrin DERİŞ (AKP) ve Muzaffer YILDIRIM (DSP), red oyu kullandı. 5 kabul oyuna karşı 7 ret oyu sonucu, 2020 Yılı Gelir Gider Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı Adalar Belediye Meclisinde reddedildi. Adalar ilçe halkı, her türlü baskıya direnerek kesin hesaba RET oyu veren 7 meclis üyesine teşekkür etmelidir. Özellikle de, ilçesinin çıkarlarını partisinin çıkarlarından üstün tutan 3 kahraman CHP’li meclis üyesini ise baş tacı etmelilerdir.

Mecliste bir diğer önemli başlık ise, Belediye Başkanı Erdem Gül’ün, “ben buradan ilan ediyorum, isteyen herkes hesaplarımızı inceleyebilir, bakkal-manav kim gelirse gelsin hesaplarımızı didik didik incelesin” demesiydi.

Yahu sen, belediye de fotoğraf çekmeyi bile yasaklanmışken bakkal-manava hesapları gösterir misin? Kimi kandırıyorsun?

Mafya lideri Sedat Peker’e özenip, arkana ‘NUTUK’ kitabı koyarak video çekimi yaptırmaya benzemez bu işler… Zihinleri Dinozorlaşmış olanlar dışında kimse yemiyor…

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: CHP'Lİ, BELEDİYEDEN, BASINA, SANSÜR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı