Haber Detayı
14 Eylül 2021 - Salı 17:50
 
CHP'DEN BÜYÜK HAMLE...
GÜNDEM Haberi
CHP'DEN BÜYÜK HAMLE...

KTÜ Öğretim üyesi, Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü üyesi Türkolog Prof. Dr. Kemal ÜÇÜNCÜ CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel’in önerisi Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayıyla CHP ARGE Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu Akademik Danışmanlığına atandı.

Aynı zamanda Kültür Bilimleri başkanı olarak akademi bünyesinde, “ denk bütçe, enerji, SGK açıklarının kısa vadede sıfırlanması, nitelikli endüstri bölgeleri, tarım, hayvancılık , ekoloji ve çevre, kentsel dönüşüm,  üretim ekonomisi” konularında öncü çalışmalar ve projeleri üreten ve kamuoyuyla paylaşan Üçüncü’nün bu çalışmalarını siyasi karar alma süreçlerine yansıtmasının son derece faydalı olacağı değerlendiriliyor.

CHP’ye duyulan güvenin parti içinde yetkili organlara liyakate uygun atamalar yapılarak daha da artacağını bilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yaptığı son atamanın bu duruma örnek oluşturduğu bir gerçektir.

Partili seçmenler tarafından umut verici olarak değerlendirilen bu atama, CHP’nin artık liyakat odaklı siyaset izleyeceği görüntüsü vermesi açısından da son derece önemlidir.

Bu kararın, liyakate yüz çevirip sadakate önem veren tüm siyasi partilere örnek teşkil etmesini umarız.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: CHP'DEN, BÜYÜK, HAMLE...,
Yorumlar
Haber Yazılımı