Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 16:10
 
BOTANİK PARK ALIŞVERİŞ MERKEZİ...
BAKIRKÖY Haberi
BOTANİK PARK ALIŞVERİŞ MERKEZİ...

İki gün önce Botanik Parkta neler oluyor diye sormuştuk ama bugüne kadar yetkililerden tek bir cevap dahi alamadık. Bakırköylünün nefes alabildiği son kalesi olan Botanik Parkta güvenlikçilerin çekilmesi soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Bildiğiniz üzere 96.000 metrekare alana sahip bu parkın göletinde daha önce Suriyeli bir çocuk boğulmuştu. Orada görev yapan Güvenlikçiler tinerci saldırısına uğramıştı.

Peki şimdi siz oradan güvenlikçileri çekip, kameraları iptal ettiğinizde;

  1. Parkta ördeklere-kazlara-kedilere-köpeklere yemek veren, gezintiye çıkan Kadınların, sevgililerin, eşlerin can güvenliğini kim sağlayacak?
  2. Parkta, belediyeye dolayısıyla kamuya ait bulunan malzemeler çalınsa-yakılsa, ağaçlara-çimenlere zarar verilse, Atatürk büstü tahrip edilse bunun hesabını kim verecek?
  3. Acaba burası belediye iştiraki bir şirket üzerinden birilerine komple kiraya mı verilecek?

 

Sözlerine her zaman güvendiğimiz, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcımız Cavit Ganiç’e İstanbul Caddesinin perişan halini sorduk. Kendisi yaptığı açıklamada, Bakırköylülere verdikleri rahatsızlıktan dolayı hem belediye başkanının hemde kendisinin üzgün olduklarını ve en geç 15 Haziran itibarıyla caddenin hizmete hazır olacağını bildirdi.

 

KISA SORULAR

Daha önce yine bu sütunlardan, Temizlik işçileri hangi şirketin elamanı olarak hizmet veriyor diye sormuştum ve karşılığında cevap olarak hakkımda suç duyurusunda bulunulmuştu. Şimdi buradan 10 gün önce çektiğim resimle birlikte tekrar soruyorum; Bakırköy Belediyesi Temizlik işçileri BYUAŞ elamanı mı, BAKPER elemanı mı yoksa her iki şirketin elbisesini giyen uzaylılar mı?

Wikileaks belgelerinde adı TR705 olarak geçen CIA'ya bilgi sağladığı belgelenen Sezgin Tanrıkulu'nun yeğeni belediye de mi çalışıyor, eğer cevap evetse, stratejik önemi olan bir birimde mi görevli?

Bakırköy Belediyesinde görevli 20 Güvenlikçi, hangi kriterler temel alınarak destek zabıtaya geçirildiler? Hamili yakınımdır kartı mı esas alındı, akın akın belediye de gezenler mi bu 20 kişiyi seçti?

Belediye şirketinde insan kaynakları birimine müdür dayanmıyor. En son Hümeyra Doger’den boşalan müdürlüğe lise mezunu birini atadılar. Onlarca üniversite mezunu dururken, bu kişiyi hangi meziyetlerinden dolayı atadınız?

DİSK’in işçilere şantaj yapılıyor diyerek şikâyet ettiği Bakırköy Belediyesine müfettişler olayı araştırmaya gelmişlerdi. Çay-kahve verme bahanesiyle içeri girip, içeride işçilerle görüşen müfettişlerin neler konuştuklarını patronlarına aktaran kişi kim?

 

Bu arada Bakırköy Belediyesi DİSK Temsilcisi Süreyya Doğan iki aydır sorup duruyor, ‘’ Bakırköy Belediyesi 'nde yapılmayan toplu iş sözleşmesi ile Bakırköy işçisi açlık sınırının altında yaşamaya devam etmektedir. 5 lira ile ne yiyebilirsiniz? Bu zulme son vermek için toplu iş sözleşmemizin en kısa zamanda yapılmasını istiyoruz. Yazlık iş kıyafeti ile kışın çalışmak nedir biliyor musunuz? Yırtılmış iş ayakkabısı ile yağmur ve kar altında, soğukta ıslak bir şekilde çalışmak nedir biliyor musunuz?’’ diye. Belki zerre vicdanı olanlar bu sorulara cevap verir-Salı ve Perşembe günleri öğlen saatinde işçilerin yaptıkları eylemlerine destek verir diye bir kez daha buraya bırakayım… CHP Bakırköy İlçesinin devrimci ablaları-abileri ile, işçileri sendikalarından dolayı ötekileştirmeyen diğer tüm parti temsilcileri belki görür koşarlar diye.

 

Şimdi alttaki yazı için ne alaka diyeceksiniz ama içimden geçince yazıya dökeyim dedim. Geçmiş yıllarda sağ ve sol gençlik, inandıkları ideolojilerinin peşinde koşmakta, kendilerince “ülke kurtarma” derdindeydiler. Oysa bugün geldiğimiz nokta çok vahim… Kitle eylemlerine baktığımızda, alanlara gelenler gençten çok orta yaşlılar ve yaşlılardan ibaret. Milliyetçiler, solcular, sosyalistler, komünistler, evlatlarını ipeklere-pamuklara sarmakta, ülkenin kaderini başkalarının çocuklarına havale etmekteler. Maalesef artık idealist gençlerin büyük çoğunluğu ya radikal dinci ya da başka bir terör örgütü elamanı olmuş durumda. Sağcı ve Solcu gençlerimizin ezici çoğunluğu ise öncelikle kişisel istikbal derdine düşmüş. HalkTV’de, Bengü TürkTv’ de veya CNN’de yapılan programların izleyici kitlesine bakın… en genci 45’li yaşlarda.

Peki, Sağcılar-Solcular hiç mi HALKa inmiyorlar, HALKla istişare yapmıyorlar?

Elbette yapıyorlar ama dolap beygiri misali…

Sağcı ve Solcular sadece kendileri gibi olanlara gidiyor, kendileri gibi olanları seviyorlar. Sağcılar sağcılara gidip çalışma yapıyor, Kürt solcular Kürt solcular içinde, Alevi solcular Alevi solcular içinde çalakalem çalışıyorlar. Sağcılar, solcu işçiyi düşman görürken, Solcular, sağcı işçiyi düşman görmekteler. Yine üzülerek belirtmeliyim ki, Atatürkçüler de sadece Atatürkçüden hoşlanmaktalar. Her iki siyasi düşünce ise karşıt fikre binbir küfür etmekte ve nefret beslemekte…

Yani dürüst olmak gerekirse, aslında kendi niteliksizliğimizdendir birbirimize düşmanlığımız.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: BOTANİK, PARK, ALIŞVERİŞ, MERKEZİ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı