Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 12:00
 
Bakırköy Meclisi Y. Meltem Şişli’yi konuştu
ARŞİV Haberi
Bakırköy Meclisi Y. Meltem Şişli’yi konuştu

Bakırköy Meclisi Y. Meltem Şişli’yi konuştu


Ak Parti gurubu adına konuşan Emine Dirican, İSMEK bölge sorumlusu kadınlara hakaret ettiği iddialarıyla gündeme düşen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin istifa etmesini istedi, CHP’li meclis üyesi Emel Tığlı ise ithamların gerçek dışı olduğunu belirtti. 


Bakırköy Belediye Meclisinde gündem dışı söz alarak İSMEK bölge sorumlusu bazı kadın görevlilere hakaret ettiği iddia edilen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli ile ilgili konuşan Emine Dirican, 1994 yılında kurulan İSMEK’in kadınları sosyal yaşamda aktif ve görünür kıldığını söyledi. 


Dünya ya örnek olmuş bu hizmetin, kendisi gibi olmayanları ötekileştiren ve dışlayan seçkinci zihniyetleri rahatsız ettiğini söyleyen Dirican, son olarak İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin İSMEK yöneticisi kadınlara yönelik 'Bu yaz sıcağında başörtüsünü nasıl takabiliyorsunuz? Zor olmuyor mu öyle kapalı olmak. Hem pis kokuyorsunuz. Ayrıca birçoğunuz da bekârsınız. İsterseniz sizi bu akşam itfaiyecilerle bir araya getirelim tanışırsınız' sözlerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, çalışanlara yapılan haksız, ahlaksız, her türlü insani değeri çiğneyen, ilkel ve yakışıksız konuşmalara tanıklık etmekten büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

 


GÖREVDEN ALINMASINI İSTEDİLER


“İnsanlık adına utan verici bu durumu şiddetle kınıyoruz” diyen Emine Dirican, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin hala görevine devam ediyor olmasının, İBB’yi yönetenlerin de aynı düşünceyi taşıdığı anlamına geleceğini söyledi. 


Ak Parti gurubu olarak toplumda infiale neden olan sözleri nedeniyle, onuru kırılıp rencide edilmiş tüm kadınların beklentisinin yerine getirilmesi adına Yeşim Meltem Şişli’nin görevden alınmasını istediklerini söyleyen Emine Dirican, “Y. Meltem Şişli’yi başta İSMEK çalışanı kadınlar olmak üzere, itfaiyecilerden ve milletimizden özür dilemeye devam ediyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı. 


HİZMET ETMEKTEN BAŞKA AMACIMIZ YOK 


Dirican’a karşılık söz alan CHP’li İBB ve Belediye Meclis Üyesi Emel Tığlı, Yeni Şafak Gazetesinde yer alan haberdeki ithamların tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi. Yapılan bu tür haberlerle İBB kurumun hedef alındığını söyleyen Tığlı, “Yapılan basın açıklamasında da, İSMEK çalışanlarıyla yapılan toplantıda kişinin hak ve hürriyetlerini ele alan bir konuşmanın gerçekleşmediği, giyim kuşamlarıyla ilgili bir durumun söz konusu olmadığı, iddia edildiği gibi bir ayrıcalığın yapılmadığı belirtilmiştir. Çalışanların yaşam tarzları ve medeni hali nedeniyle yapılan iddialara ilişkin söz konusu İBB Sekreteri Yeşim Meltem Şişli’nin de medeni halinin aynı olması da iddiaların asılsız olduğunun bir göstergesidir” dedi. 


Daha öncede bu tür gerçek dışı haberlerin sosyal medyada yayınlandığını, İBB olarak kamuya hizmet etmek dışında bir amaçlarının olmadığını ifade eden Tığlı, “Keşke Ensar için de çıkıp böyle bir konuşma yapsaydınız” diyerek, kadını siyasete alet etmediklerini ve gazete manşetleri üzerinden insanlara hakaret edilmemesi gerektiğini söyledi. 
 

Selvi SARITAÇ
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy, Meclisi, Y., Meltem, Şişli’yi, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı