Haber Detayı
05 Ocak 2022 - Çarşamba 18:43
 
2022 YILINA İNŞALLAH BİZ GİRMİŞİZDİR...
8 gün önce duyurduğum son dakika gelişmesinde, ‘’MHP Bakırköy İlçe Başkanlığının, bölge idare mahkemesinden Cumartesi Pazar Alanı ile ilgili almış olduğu yürütmeyi durdurma kararına rağmen, pazarcılar odası yasayı hiçe sayarak inşaata son hız devam ediyor. Gazetemize ulaşan iddialara göre; Pazarcılar Odası belediyeyle yapmış olduğu önceki protokolden feragat ederek, şimdi yazılı olarak yeni bir teklif sunmuş. Bu teklife göre, Pazarcılar Odası Pazar alanındaki yüzde 60 olan hakkını yüzde 49’a çekerken, BYUAŞ’ın hissesi yüzde 51’e çıkarılmış. Pazar alanındaki mevcut kafeteryalar da yine BYUAŞ’a bırakılmış. Şimdiden MHP sayesinde Bakırköy yüzde 11 kazanç sağladı. ‘’ diye yazmıştım.
BAKIRKÖY Haberi
2022 YILINA İNŞALLAH BİZ GİRMİŞİZDİR...

Değerli okurlar; Pazartesi günü yapılan belediye meclis toplantısında, yazdıklarımın tamamı yeni protokol olarak oylamaya sunularak oy çokluğuyla kabul edildi. Beni hiç şaşırtmayan süreçte en ilginç gelişme ise; daha önce Pazar Alanı ile ilgili çekimser oy kullanan AK Partinin, pazartesi günü yeni protokole ret oyu vermesiydi. Oysa yeni anlaşmaya göre belediye yüzde 11 daha fazla kazanç sağlarken, AK Parti bundan neden rahatsızlık duydu sizler gibi bende çok merak ettim.

Konuyla ilgili Meclis salonunda AK Parti adına konuşma yapan Halit Cebeci, ‘’ Eylül ayında pazarcı esnafının mağdur olmaması için çekimser kaldığımız karara, bu kez hem halkın itirazları hem de Pazarcılar Odası ve pazar esnafı arasında konuyla ilgili ihtilaf olduğunu duyduğumuz için ‘Ret’ verdik’’ dedi.

Yani bu açıklamaya göre; belediyenin (dolayısıyla 230 bin nüfuslu Bakırköy halkının) bu anlaşmadan dolayı büyük gelir kaybına uğraması, mahkemenin kararında da yazan usulsüzlük falan önemli değil. Önemli olan 2000 pazarcı esnafın mağduriyeti… Aslında AK Parti adına yapılan bu açıklamanın kendisi bile başlı başına ‘’Mağdur Edebiyatı’’dır.

Pazarcı esnafı niye mağdur? Pazar yeri yıkılıp yeni Pazar yapılacağı için. Peki böyle bir karar olmasaydı, pazarcı esnafı kendi yerinde pazarını kurmaya devam edecek miydi? Evet, herhangi bir mağduriyette yaşanmayacaktı. Çekimser kalmanız mağduriyeti giderir mi? Hayır, asla. Peki şimdi niye ret oyu verdiniz? Duyumlar aldık, o yüzden. Cumhur İttifakı olarak, Bakırköy Halkının haklarını savunmak için mahkemeye giden ve burada yürütmeyi durdurma kararı alan MHP Bakırköy İlçe Başkanı Turgut İnan’a nezaketen de olsa teşekkür ettiniz mi? Aaaaaa, o mu yürütmeyi durdurma almış!

Pazartesi günü yeniden oylanıp meclisten geçen ve baştan sona yanlış olan karar için mahkemeye gidecek misiniz? Şeyyy! Valla durumu ilçe başkanımıza ileteceğiz. O da il başkanımıza aktaracak. İl başkanımız da partimizin genel merkezine bildirecek. Silsile yoluyla tekrar bize gelecek cevaba göre vaziyet alacağız. Uzun lafın kısası, Bakırköy AK Parti’yi anlatan en güzel şarkı ne deseler hiç düşünmeden, ‘’Güz Gülleri’’ şarkısı derim. (Ya sevmeyi bilmedim yıllarca/Ya sevince geç kaldım)

 

Neyse, aslında bugün konular çok çok fazlaydı. Mesela, sayın Kerimoğlu’nun temizlik işçileriyle birlikte yılbaşı kutlaması yapmasını, yine aynı kutlamada işçilerin maaşının 4500 tl olacağının ve yapılan zammın bir ay önceden yürürlüğe gireceğinin müjdesini verdiğinde, emekçilerin yüzlerindeki mutluluğunu da yazacaktık ama sözümüz olsun. En kısa zamanda, kimsenin görmediği veya görmezden geldiği bu haberi de yazmaya çalışacağım.

 

Bugünü birkaç soruyla sonlandıralım:

Ataköy Yalı’dan daire alan ve içerisine 50 bin TL. lik halı sipariş eden Bakırköy belediye meclis üyesi var mı-varsa kim?

Bakırköy Belediyesinde son günlerde 3 işçi kim ve neden işten çıkarıldılar?

Daha önce; belediyede işe gelmeyen, geldiği günlerde ise keyif yapıp maaş alan, şimdi ise belediyeden ayrılıp bir kurumda işbaşı yapan kişiden kurtulduğumuz için, mali hizmetler müdürlüğü kurban kesmeyi düşünüyor mu?

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: 2022, YILINA, İNŞALLAH, BİZ, GİRMİŞİZDİR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı